Dôraz na individualitu a jednotlivca..

Mapujeme pre Vás aktuálne trendy z jednej z najväčších udalostí roka v nábytkovom dizajne a v interiérovej tvorbe. Týkala sa rovnako bytového ale aj verejného sektoru.

Tento rok Výstava sľubovala a lákala jedinečnými nápadmi pre každú oblasť bývania, rozmanitosťou štýlov a plnením požiadaviek na individuálnej báze.Výstava nábytku v Kolíne nad Rýnom sa rok od roku stáva celosvetovou udalosťou, ako uvádza zhrnutie organizátora. Viac ako 1000 vystavovateľov z 50 krajín prinieslo trendy na nadchádzajúci rok a 80 000 návštevníkov z 128 krajín tieto trendy prišlo sledovať. Výrazný nárast záujmu sa teší u samotných Európanov.

886839_1088250757872568_1360975687065374540_o

 

Aké sú teda postrehy z pohľadu samotných trendov?
Pocit pohodlia a bezpečnosti sa ukazuje, ako dôležitý aspekt pri tvorbe bývania. Nové kombinácie materiálov a farieb ukazuje na odhodlanie dizajnérov prijímať nové výzvy. Dôraz na individualitu jednotlivca s možnosťou kombinovať a tvoriť. Výsledkom môže byť interiér rovnako unikátny, ako  samotný užívateľ.

Na vzostupe je retro nábytok z polovice minulého storočia. Opakovane mal nábytok niekoľkých vystavovateľov nápadnú podobnosť s nábytkom z rokov 1940 až 1960. Jemné detaily, efektívne využívaný materiál a veľkosť, ktorá pravdepodobne odzrkadľuje životný priestor mestských domácností. No hybnou silou môže byť aj nostalgia za týmto obdobím. Prírodné materiály sú opäť na vzostupe
Drevo, sklo, kameň sú skutočne populárne. Veľké proporcie dreva a výrazné kresby a textúry. Obľúbené sú taktiež pracovné stolové dosky z prírodného kameňa. Vyzerá to, že aj použitie prírodnej kôry, ako dekorácie bude mať svoju budúcnosť.

Udalosť odrážala skutočné potreby súčasného života. Rozmanitosť štýlov, ale ja finančné preferencie záujemcov.
Prezentované boli štýly pre potreby mladých, ale aj značky, ktoré sa zameriavajú na exkluzivitu materiálov a nadštandardné riešenia.
Častým fenoménom bola jednoduchosť a čistota, ktoré preniká svojou filozofiou do súčasných trendov. Je to štýl, ktorým sa zaoberajú popredné firmy. No každoročne dokážu v tomto sektore priniesť niečo nové a vytvoriť pocit skutočného umeleckého zážitku. Táto schopnosť  a oddanosť nábytkovým trendom, chuť prekročiť staré koncepty, dokáže vytvoriť  skutočnú atmosféru a neobvyklý interiérový koncept.