Tak ako sú ľudia odlišní v myslení a v názoroch, rovnako sa odlišujú vo vnímaní alebo „nevnímaní“ priestoru, farieb, línii a tvarov, ktoré navzájom vytvárajú harmóniu celku. V podstate je jedno či hovoríme o umení, architektúre alebo dokonca o obliekaní.  A žiaľ,  v niektorých prípadoch, to môže byť  až disharmónia.

My sa však chceme venovať architektúre. Konkrétne architektúre interiéru. Samozrejme aj vnímanie interiéru, jeho funkcionality a celkového dizajnu môže byť názorovo širokospektrálne. Interiérový architekt alebo dizajnér je v mnohých prípadoch to správne riešenie pri vytváraní  harmónie vášho bývania. Alebo! Máme to šťastie, ten dar od Boha, že bez pomoci odborníkov dokážeme správne vnímať videné / farby, línie, tvary, priestor/. Potom je náš byt, dom alebo kancelária tým ideálnym priestorom nielen pre nás ale aj  pre našich blízkych.

tapety panel khroma

 

Práca s interiérom však dokáže isť ešte ďalej. Nehľadá sa len harmónia a vyváženosť prvkov tvoriacich interiér. Jednu z ciest nám v tomto článku predstaví náš kolega Ing. Filip Příkaský dizajnér firmy ZAMA interiér: